بازی VulcanVerse چیست؟ | ایریتال
گیمینگ

بازی VulcanVerse چیست؟ آشنایی با توکن PYR

Vulcan Forged یک پلتفرم محبوب بازی برای کسب درآمد است که به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا از طریق برنده شدن، فروش و ارتقای دارایی‌های درون بازی خود، ارز دیجیتال کسب کنند. در این مقاله به معرفی بازی VulcanVerse و پلتفرم Vulcan Forged، رمزارز اختصاصی آن یعنی PYR می‌پردازیم.

بازی کریپتویی برای کسب درآمد چیست؟

فناوری‌های توزیع‌شده از جمله بلاک‌چین و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به توسعه‌دهندگان و گیمرها امکان تجربه تعاملی، همه‌جانبه و انگیزشی‌ را از طریق مدل بازی جدیدی که توسط علاقه‌مندان به فناوری تبلیغ می‌شود و به نام بازی‌های رمزنگاری برای کسب درآمد (P2E) نامیده می‌شود، می‌دهد.

بازی‌های P2E که به‌عنوان بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین یا ارزهای دیجیتال نیز شناخته می‌شوند، توجه زیادی را از سوی جامعه بازی و توسعه‌دهندگان به خود جلب می‌کنند، زیرا فرصتی برای مالکیت داده‌های دارایی‌های درون بازی، سوخت‌رسانی به سیستم‌های اقتصادی درون بازی و ارائه بسیاری از مزایای دیگر برای تسهیل بازی‌ها فراهم می‌کنند.

بازیکنان می‌توانند با بازی‌های P2E موجودها و اشیاء مختلف درون بازی مانند شخصیت‌ها، پوسته‌ها، اسلحه‌ها، زمین مجازی و سایر لوازم دیجیتالی را برای دستیابی به عملکرد بالاتر در بازی و همچنین دریافت جوایز مالی داشته باشند.

معرفی پلتفرم Vulcan Forged

پلتفرم Vulcan Forged که به عنوان یک اکوسیستم بازی P2E طراحی شده است، یک استودیوی گیمینگ اختصاص داده شده به بازی‌های NFT ساخته شده بر روی اتریوم، پالیگان و زنجیره BNB است و همچنین یک بازار NFT و یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) به نام VulcanDex را در خود جای داده است.

پلتفرم Vulcan Forged
معرفی پلتفرم Vulcan Forged

استودیوی Vulcan Forged تا کنون حدود دوازده بازی ویدیویی ایجاد کرده است که هر یک به بازیکنان اجازه می‌دهند تا برنده شوند، دارایی خود را بفروشند و اقلام درون‌بازی و NFT‌های خود را برای کسب ارز دیجیتال ارتقا دهند. در میان سری بازی‌های موجود در اکوسیستم Vulcan Forged، بازی VulcanVerse یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها است.

بازی VulcanVerse چیست؟

بازی VulcanVerse محصول شاخص استودیو Vulcan Forged است. این بازی یک متاورس برای بازی نقش‌آفرینی آنلاین فانتزی و چندنفره (MMORPG) است که توسط نویسندگان فانتزی مبارزه‌ای، جیمی تامسون و دیو موریس، پشتیبانی می‌شود و کاربران می‌توانند در آن کاوش کنند، جست‌وجو کنند و کریپتو کسب کنند.

این بازی بر اساس اساطیر یونانی و رومی ساخته شده است. زمین، خدایان، آیتم ها و ولکانیت ها دارایی های اصلی در بازی VulcanVerse هستند. خدایان به بازیکنان توانایی‌های منفعل می‌دهند که آمارهایی مانند سرعت و حمله را بهبود می‌بخشد. سایر آیتم‌های داخل بازی نیز ابزارهایی را اضافه می‌کنند و به بازیکنان طلسم‌هایی می‌دهند که به‌طور موقت قدرت‌های ویژه متفاوتی را فعال می‌کنند.

کلکسیون های حیوانات خانگی به نام Vulcanites نیز نقش قابل توجهی در گیم پلی بازی VulcanVerse دارند. آنها همراهانی هستند که بازیکن را در سراسر نقشه دنبال می‌کنند و به آنها در دفاع، جنگ، جستجوی غذا و جاسوسی کمک می‌کنند. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند از Vulcanites خود در بازی های دیگر در اکوسیستم Vulcan Forged استفاده کنند. ولکانیت ها بر اساس آمار، تاریخچه و سطح متفاوت هستند و می‌توان آنها را ارتقا داد.

بازی VulcanVerse
بازی VulcanVerse چیست؟

علاوه بر این، بازی VulcanVerse مکانی است که در آن جامعه Vulcan Forged می‌تواند قطعات زمین را به عنوان بخش‌هایی از نقشه در قالب NFT خریداری، مبادله و بسازد. این زمین ها، هر کدام به اندازه 20×20، می‌توانند در بازار بومی بازی بلاک چینی خریداری شوند و از سطح 1 شروع می‌شوند. بازیکنان می‌توانند برای رسیدن به رتبه بالاتر، هفت سطح بالا بروند، قفل ویژگی های جدید را باز کنند و ابزارهای بهتری به دست آورند.

توکن PYR چیست؟

توکن PYR ابزار بومی اکوسیستم بازی بلاک چینی مبتنی بر جامعه Vulcan Forged است. این رمزارز یک توکن زنجیره‌ای ERC-20 است که کل دامنه dApps را تقویت می‌کند و بازیکنان می‌توانند از آن در تمام بازی‌های استودیو استفاده کنند.

PYR را می‌توان در پلتفرم ولکان فورجد برای اهداف مختلفی از جمله هزینه های تسویه حساب در بازار، ارتقا و حفظ سطوح دارایی بازی، خرید و فروش NFT در بازار Vulcan Forged، کسب مزایای P2E، لانچر بازی های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و استخرهای بازی استفاده کرد. همچنین، کاربران می‌توانند رمزارزهای PYR و سایر دارایی‌ها را برای استیکینگ به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، PYR دسترسی به توسعه دهندگان بازی Vulcan Forged و برنامه dApp را فراهم می‌کند.

PYR در هر دو شبکه اصلی اتریوم و Polygon در دسترس است. اگرچه Vulcan Forged در ابتدا بر روی اتریوم راه اندازی شد، اکثر ویژگی های ارائه شده توسط این پروژه از نسخه Polygon استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، بازار NFT تراکنش هایی را به صورت انحصاری به صورت PYR/Polygon اجرا می‌کند. با انتقال PYR به شبکه پالیگان، که یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 است، تیم به طور قابل توجهی هزینه تراکنش ها را کاهش داده است. در نتیجه، Vulcan Forged به صورت یکپارچه تراکنش‌های پرسرعت را با هزینه کم انجام می‌دهد.

توکن ثانویه اکوسیستم Vulcan Forged نیز LAVA نام دارد. بازیکنان می توانند آن را با استیکینگ PYR و بازی Vulcan Forged به دست آورند. LAVA همچنین می‌تواند به عنوان ارز درون بازی برای ساخت زمین و ارتقا NFT استفاده شود.

چگونه در پلتفرم Vulcan Forged کسب درآمد کنیم؟

Vulcan Forged به گونه‌ای طراحی شده است که در هر مرحله از گیم‌پلی به کاربران با توکن پاداش می‌دهد و مشارکت آن‌ها در بازی را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. جوایز را می توان از طریق مبارزه با بازیکن دیگر یا دوست شدن با یک کاربر، از طریق تکمیل مهمان و ناوبری نقشه، شکار چیزها و حتی با گرفتن اسکرین شات از منطقه دریافت کرد.

اساساً، سیستم پاداش Vulcan Forged P2E حول محور قرار دادن و بهبود زمین با صرف PYR و LAVA می چرخد. قرار دادن توکن های Vulcan Forged در دارایی های مختلف درون بازی به عنوان سودآورترین گزینه P2E در نظر گرفته می‌شود. این روش به صورت برنامه‌ریزی شده رمزارزها را قفل می‌کند تا عملکرد بازی و حقوق ویژه را بهبود بخشد.

برای باز کردن قفل عملکرد شرط بندی، بازیکنان باید زمین خود را «SOW» کنند، که اجازه می‌دهد یک قطعه زمین را به سطح بعدی ارتقا دهید. هنگامی که گیمرها زمین خود را به سطح دوم ارتقا دادند، می‌توانند شروع به قرار دادن توکن های خود کنند. آن‌ها می‌توانند یک قطعه زمین را تنها هفت بار ارتقا دهند. با ارتقاء زمین به سطح هفتم، بازیکنان پاداش PYR خود را به حداکثر می‌رسانند. علاوه بر این Vulcan Forged اجازه می‌دهد تا بازیکنان با نگه داشتن PYR، توکن های LAVA را به دست آورند.

سخن پایانی

Vulcan Forged که در میان علاقه‌مندان و گیمرهای متاورس بسیار محبوب است، یکی از اکوسیستم‌های اصلی بازی در کنار بازی‌های ویدیویی و دنیای مجازی است که گیمرها در آن مانند بازی‌ ایلوویوم (Illuvium)، بازی Sorare و بازی اکسی اینفینیتی پاداش‌های رمز ارزی دریافت می‌کنند. بازار بازی های P2E با سرعت زیادی در حال رشد است و میلیاردها دلار درآمد ایجاد می‌کنند. علاوه بر این خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت، راه اندازی پلتفرم کوارتز توسط یوبی سافت و دیگر رویدادهای عظیم اخیر در این صنعت، نشان می‌دهد که رشد آن جدی است. حتی اگر P2E به طور کامل از صنعت بازی‌های سنتی پیشی نگیرد، همه این پیشرفت ها و حمایت‌ها در جامعه قویاً نشان می‌دهند که بازی های P2E یکی از مسیرهای اصلی در گیمینگ هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا