آشنایی با کسب درآمد از Watch to Earn  | ایریتال
مقالات آموزشی

آشنایی با کسب درآمد از Watch to Earn 

پدیده کسب درآمد از Watch to Earn یا M2E در اوایل سال 2022 به عنوان شاخه ای از فضای Play-to-Earn ظهور کرد، جایی که به جای اینکه کاربران با انجام بازی های مبتنی بر بلاک چین، توکن های رمزنگاری را به دست آورند، توکن هایی را با انجام  فعالیت هایی مانند ورزش پیاده روی، رقص و دویدن، کسب می‌کنند. بازی های M2E که توسط پروژه‌هایی مانند STEPN پیشگام هستند، گیمرها را به بازی‌های خود رها می‌کنند و در عین حال فرمول اصلی بازی P2E را با ترغیب کاربران به انجام کاری که برای سلامتی آنها مفید است تغییر می‌دهد.

علاوه بر این NFT های مورد نیاز برای مشارکت در فرآیند دارای سطوح مختلف کارایی هستند و سطوح بالاتر پاداش های بیشتری را برای کاربر ایجاد می‌کند. طبیعتاً NFT های سطح بالا قیمت اولیه گران تری دارند. NFT ها همچنین به یک سطح سرعت از پیش تعیین شده گره خورده اند و اگر کاربران در هر بار دویدن یا راه رفتن با آن سرعت مطابقت نداشته باشند، بازدهی وعده داده شده را از دست خواهند داد.

کسب درآمد از Watch to Earn

در حالی که M2E به کاربران برای مشارکت فعالشان پاداش می‌دهد، کسب درآمد از Watch to Earn به کاربران برای مشارکت غیرفعالشان پاداش می‌دهند و توکن‌های رمزنگاری را برای زمان صرف شده برای محتوا در سایت‌های پخش ویدئو توزیع می‌کنند. برخلاف M2E، ​​مفهوم W2E یک مدل اقتصادی حول فعالیتی ایجاد می‌کند که بسیاری از افراد (اگر نه بیشتر) هر روز در آن شرکت می کنند. یوتیوب حداقل 122 میلیون کاربر فعال روزانه دارد.

همانند مورد شبکه XCAD، کاربران YouTube و Twitch می‌توانند یک پلاگین مرورگر نصب کنند و برای تماشای تولیدکنندگان محتوای مورد علاقه خود بلافاصله، بدون هیچ گونه هزینه اولیه خرید، جوایز غیرفعال دریافت کنند.

سازندگان می‌توانند توکن‌های منحصربه‌فرد خود را منحصراً برای کانال خود صادر کنند و مستقیماً به اعضای انجمن جوایز ارائه کنند. سپس توکن‌ها را می‌توان بر روی یک پلتفرم اختصاصی معامله کرد، همراه با NFT‌های ایجاد شده توسط کاربر که لحظات به یاد ماندنی را از جریان‌ها و ویدیوهای مورد علاقه‌شان نشان می‌دهد. XCAD در حال حاضر یوتیوبرها را با بیش از 500 میلیون مشترک روی پلتفرم خود وارد کرده است. این یوتیوبرها توکن‌های طرفداران خود را در این پلتفرم منتشر می‌کنند، به این معنی که XCAD و توکن‌های آن‌ها را برای مخاطبان خود تبلیغ می‌کنند.

صرفه جویی هوشمندانه در کسب درآمد از Watch to Earn

W2E به هیچ هزینه یا تجهیزات اضافی نیاز ندارد، اما در عوض با چیزی که در حال حاضر یک فعالیت روزانه برای اکثر ساکنان اینترنت است، همپوشانی دارد. هیچ مانعی برای ورود وجود ندارد، مانند نیاز به خرید NFT برای شرکت، همانطور که در مورد بسیاری از راه های کسب درآمد از Watch to Earn و بازی های P2E وجود دارد.

مانند انبوهی از بازی‌های P2E که به بازیکنان پاداش‌های نمادین برای آنچه که اساساً کشاورزی با یک کلیک است ارائه می‌دهد، شوق M2E در نگاه اول توجه را به خود جلب می‌کند اما مبتنی بر یک مورد استفاده است که برای جذب واقعی فراتر از فرصت‌طلبان و سودجو تلاش می‌کند.

استفاده از اقتصاد توکن برای پلتفرم‌های dApp و NFT به یک هنجار عملی در فضای DeFi تبدیل شده است و منجر به انبوهی از توکن‌ها و پلتفرم‌ها شده است که عموماً غیرقابل اجرا هستند.

سخن پایانی

برای اینکه هر نوع مکانیک «X-to-Earn» قابل اجرا باشد، باید در فعالیت‌های مناسب به کار گرفته شود و در بلندمدت پایدار باشد. کسب درآمد از Watch to Earn فقط به امید جذب موج اولیه سودجویان به یک برنامه کاربردی پول نمی‌دهند. در عوض، به دنبال ایجاد تعاملی است که قبلاً در سایت‌های محتوای ویدیویی بزرگ مانند یوتیوب یافت شده است، در حالی که یک مدل اقتصادی را اضافه می‌کند که می‌تواند برای سازندگان و مخاطبان آنها مفید باشد و در عین حال مشارکت مخاطب و وفاداری مصرف‌کننده را تقویت کند. با بیش از ۱ میلیارد ساعت محتوای YouTube که روزانه تماشا می‌شود، مدل‌های W2E که به بینندگان پاداش می‌دهند، در فضای «X-to-Earn» حاکم خواهند شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا