همه چیز درباره مقیاس پذیری و معاملات در بلاک چین پالیگان
مقالات آموزشی

همه چیز درباره مقیاس پذیری و معاملات در بلاک چین پالیگان

مقیاس پذیری یکی از بزرگترین نگرانی ها برای شبکه های بلاک چینی در زمان حاضر است. توجه به سرعت بیشتر تراکنش ها در شبکه Polygon نشان داده است که چگونه شبکه های مقیاس پذیر می‌توانند انقلاب بلاکچین را در آینده رهبری کنند. بلاک چین پالیگان اساساً یک راه حل مقیاس پذیری لایه 2 است که بر روی دستیابی به مقیاس عملیات با استفاده از زنجیره های جانبی برای تسهیل محاسبات خارج از زنجیره متمرکز است.

در عین حال، پالی گان یک شبکه غیر متمرکز از اعتبارسنجی‌های مبتنی بر اثبات سهام یا Proof of Stake را فراهم می‌کند. از آنجایی که Polygon قصد دارد مشکل مقیاس پذیری در شبکه های بلاک چینی را حل کند، برخی مزایای دیگری نیز دارد. این مقاله به شما کمک می‌کند تا در مورد تراکنش های بلاک چین پالیگان و تفاوت آنها بیشتر بدانید.

سرعت تراکنش در بلاک چین پالیگان چقدر است؟

اولین چیزی که باید در مورد Polygon بدانید این واقعیت است که به عنوان یک محصول مقیاس بندی لایه 2 طراحی شده است. این شبکه شامل پروتکل هایی است که برای حل مشکلات مقیاس پذیری در اتریوم طراحی شده اند. تخمین تراکنش های بلاک چین پالیگان در هر ثانیه به رقم چشمگیر 65000 تراکنش می‌رسد. Polygon به عنوان یکی از برجسته‌ترین راه‌حل‌های مقیاس‌بندی لایه 2 برای برنامه‌های DeFi ظاهر شد که به دنبال سرعت بالاتر و هزینه کمتر در تراکنش‌ها بودند.

کارایی Polygon در بهبود مقیاس پذیری تضمین کرد که بیش از 7000 برنامه غیرمتمرکز از شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند. با این واقعیت که شبکه بلاک چین بیش از یک میلیارد تراکنش در سال 2021 ثبت کرده است، می‌توانید یک تخمین متوسط ​​برای تراکنش های پالی گان در روز پیدا کنید.

نحوه کار کرد بلاک چین پالی گان 

قبل از اینکه عوامل زیربنای زمان تراکنش Polygon پایین را درک کنید، مهم است که عملکرد Polygon را درک کنید. بلاک چین لایه 2 از رمز ارز بومی MATIC برای عملیات های مختلف خود استفاده می‌کند. اتریوم به دلیل تعداد محدود تراکنش ها در هر ثانیه، با تقریبا 14 تراکنش در ثانیه در لایه پایه، انتقادات زیادی را به همراه داشته است.

در عین حال، تراکنش‌های اتریوم مقدار مشخصی از کارمزد گس را هزینه می‌کنند. هزینه تراکنش ها ممکن است در طول ازدحام شبکه افزایش یابد و می‌تواند تقریبا به 50 تا 80 دلار افزایش یابد. ازدحام شبکه همچنین منجر به پردازش کندتر تراکنش ها در اتریوم می شود و در نتیجه از تعامل کاربران با قراردادهای هوشمند بلاک چین جلوگیری می کند. مشکلات ممکن است در مورد کاربران DeFi یا دارندگان NFT پیچیده تر شود.

کارمزد تراکنش های بلاک چین پالیگان با کارمزد گس در اتریوم چه تفاوتی دارد؟ Polygon می‌تواند به کاهش هزینه های گس برای تراکنش ها از طریق استفاده از زنجیره های جانبی برای پردازش تراکنش ها کمک کند. زنجیره های جانبی شبکه Polygon را قادر می‌سازد تا با تقریباً 65000 تراکنش در هر ثانیه برخورد کند.

بلاکچین پالی گان تضمین می‌کند که کارمزد تراکنش ها در مقایسه با میانگین کارمزد تراکنش در اتریوم که تقریباً 15 دلار برای هر تراکنش است، بسیار کم باشد. Polygon همچنین مجموعه ای از پروتکل های متعدد و انعطاف پذیری برای انتخاب یک گزینه مقیاس پذیر قابل اعتماد را ارائه می‌دهد.

در مقایسه با زنجیره پلاسما در نوع قبلی Polygon، یعنی شبکه MATIC، پل بلاک چین تسهیلاتی را برای توسعه دهندگان معرفی می‌کند تا از توسعه برنامه های غیرمتمرکز در یک پلتفرم اطمینان حاصل کنند. با بهره مندی از پردازش تراکنش ها در بلاک چین خود، پالیگان می‌تواند تراکنش های سریع تر و سبک تر روی اتریوم را تضمین کند.

چه چیزی در مورد شبکه Polygon خاص است؟

کار کرد پالی گان و تخمین زمان تراکنش ها در این شبکه نشان می‌دهد که آشکارا یک راه حل مقیاس بندی لایه 2 ویژه است. یکی از بهترین چیزها در مورد Polygon این است که در حین حل مشکلات مقیاس پذیری و قابلیت استفاده، جنبه غیرمتمرکز سازی را به خطر نمی اندازد. در عین حال، Polygon همچنین امکان استفاده بهتر از اکوسیستم و جامعه توسعه دهندگان موجود را فراهم می‌کند. Polygon اساساً یک راه حل مقیاس بندی خارج از زنجیره است و همچنین از تمام ابزارهای موجود اتریوم پشتیبانی می‌کند.

 شبکه Polygon
چه چیزی در مورد شبکه Polygon خاص است؟

مهمترین نقطه برجسته شبکه Polygon از نظر مزایای مقیاس پذیری به کارمزد تراکنش های بلاک چین پالیگان اشاره دارد که در مقایسه با اتریوم بی اهمیت تلقی می‌شوند. علاوه بر این، شما از مزیت توان عملیاتی بالاتر با بیش از 10000 تراکنش در ثانیه در یک زنجیره جانبی برخوردار هستید. علاوه بر این، UX یکپارچه و انتزاع توسعه دهندگان از بلاک چین اصلی به Polygon نیز قابلیت استفاده بهتر را ارتقا می‌دهد. Polygon همچنین با فعال کردن اپراتورهای زنجیره ای دارای سهام در سیستم Proof of Stake از نظر امنیت قوی است.

نقش اعتبارسنج ها در معاملات پالی گان

اعتبار سنج ها اساساً شرکت کنندگان در شبکه Polygon هستند که با قفل کردن توکن های MATIC بومی در سیستم کار می‌کنند. اعتبار سنج ها باید توکن های MATIC را به عنوان نوعی وثیقه برای ایمن سازی شبکه و کسب مشوق ها به اشتراک بگذارند. همه اعتبارسنجی‌ها در هر نقطه بازرسی، به همراه یک جایزه اضافی برای پیشنهاد دهنده انتخاب‌شده، پاداش‌هایی را با توجه به سهام خود دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند به‌روزرسانی‌های موجودی پاداش خود را در قراردادی که در فرآیند درخواست پاداش ذکر شده است، بررسی کنند. توجه به این نکته مهم است که اگر گره اعتبارسنجی اقدامات مخربی انجام دهد، اعتبار سنج ها ممکن است با خطر کاهش دارایی های رمزنگاری خود مواجه شوند.

انتخاب اعتبارسنج در بلاک چین پالیگان از طریق یک فرآیند حراج زنجیره ای نیز اعتبار شبکه را تضمین می‌کند. اعتبار سنج ها می‌توانند یک گره کامل را اجرا و تأیید کنند و در اجماع شرکت کنند، بلاک ها را تولید کنند و نقاط بازرسی را در بلاک چین اصلی اتریوم وارد کنند.

سخن پایانی

تراکنش های بلاک چین پالیگان از این جهت که سریع تر و ساده تر هستند خاص هستند. جالب توجه است که پالی گان تنها راه حل مقیاس بندی لایه 2 است که امکان قرار دادن توکن بومی را در شبکه Polygon فراهم می‌کند. این بلاکچین برای اطمینان از سهولت استفاده بهتر برای توسعه دهندگان، مشاغل و همچنین کاربران عمومی طراحی شده است. در حال حاضر، تخمین تراکنش های پالی گان در هر ثانیه حداکثر به 65000 می‌رسد.

نرخ متداول تعداد تراکنش در هر ثانیه در پالیگان 10000 است که یک پیشرفت قابل توجه برای مسائل مقیاس پذیری و قابلیت استفاده است. Polygon می‌تواند با ایجاد مقیاس پذیری و عملکرد بهتر برنامه های غیرمتمرکز مبتنی بر اتریوم به عنوان یک محرک مهم در انقلاب DeFi عمل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا