هکرها تقریباً 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در جولای 2022 به سرقت بردند
خبر روز

هکرها تقریباً 2 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در جولای 2022 به سرقت بردند

همانطور که گزارش Chainalysis نشان می‌دهد، علیرغم سقوط کلی صنعت دارایی‌های دیجیتال که باعث اصلاح تا 70 درصد در قیمت برخی ارزهای دیجیتال شد، فعالیت غیرقانونی در بازار ارز دیجیتال برای لحظه‌ای کاهش نیافته است.

با توجه به نمودار ارزش ارز دیجیتال دریافتی ماهانه توسط نهادهای غیرقانونی، حجم وجوهی که هکرها در کیف پول خود دریافت می‌کنند، با وجود افت بازار همچنان در روند صعودی قرار دارد.

کاهش کلاهبرداری ارز دیجیتال نسبت به سال گذشته
کاهش کلاهبرداری ارز دیجیتال نسبت به سال گذشته

از ماه جولای، هکرها کمی کمتر از مدت مشابه در سال‌های 2019 و 2021 سرقت کردند، اما ممکن است وضعیت در زمستان تغییر کند زیرا معمولاً سودآورترین ماه ها برای گروهی از کاربران که فعالیت‌های غیرقانونی، از جمله کلاهبرداری و هک انجام می‌دهند در زمستان است.

کاهش کلاهبرداری ارز دیجیتال نسبت به سال گذشته

از جنبه مثبت، می‌توانیم شاهد کاهش قابل توجه ارزش تجمعی ماهانه دریافتی توسط کلاهبرداری باشیم. در زمان انتشار این خبر، کل درآمد کلاهبرداران به 1.6 میلیارد دلار می‌رسد که 65 درصد کمتر از میزان درآمد تا پایان جولای سال گذشته است.

دلیل اصلی کاهش درآمد حاصل از کلاهبرداران را می‌توان به اصلاح بازار گره زد، که سرمایه گذاران خرده فروشی جدید را که معمولاً هدف اصلی کلاهبرداران در صنعت ارزهای دیجیتال هستند، دور می‌کند.

علاوه بر کاهش حجم کلی مرتبط با کلاهبرداری، ما همچنین شاهد کاهش تعداد تجمعی انتقال به کلاهبرداری ارز دیجیتال در سال 2022 هستیم که ممکن است نشان دهنده افزایش آموزش سرمایه گذاران در مورد کلاهبرداری یا پروژه های مشکوک باشد.

از سال 2021، هیچ پروژه کلاهبرداری بزرگی با همان کالیبر پلاس توکن یا فینیکو در این فضا ظاهر نشد، به همین دلیل است که حجم انباشته تنها شامل مجموعه‌ای از پروژه‌های کوچک است که کمتر از 100 میلیون دلار در هر مرتبه جمع‌آوری می‌کنند.

منبع: u.today

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا