استابیلا کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟
مقالات آموزشی

استابیلا کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

استابیلا کوین یا STB ارز دیجیتال بومی بلاک چین POS (اثبات سهام) Stabila است که بسیاری از برنامه های فین تک بر روی کد منبع باز آن در حال توسعه هستند. این شبکه دارای همزمانی بالا، تأخیر کم و قابلیت انتقال داده عظیم است. این شبکه یک محیط عاری از کلاهبرداری است و فقط به قراردادهای دارای مجوز اجازه اجرا می‌دهد. از ژوئن 2022، STB در صرافی ارز دیجیتال Moneta Digitec فهرست شد و بیش از 1 میلیون تراکنش در روز را پشتیبانی می‌کرد.

استابیلا کوین یا STB Coin چیست؟

STB یک ارز دیجیتال مشابه BTC یا ETH است. با استفاده از معامله گران، سرمایه گذاران، قیمت آن افزایش و کاهش می‌یابد. دارندگان می‌توانند STB را در کیف پول های آنلاین یا آفلاین، در صرافی های رمزنگاری یا در کیف پول بومی Stabila ذخیره کنند. کاربران می‌توانند در هر زمان سکه را مستقیماً به افراد دیگر ارسال یا انتقال دهند.

چه چیزی استابیلا کوین را منحصر به فرد می‌کند؟

استابیلا کوین به عنوان رمزارز بومی، عملکرد بلاک چین Stabila را تقویت می‌کند. STB Coin در نوامبر 2021 از طریق یک عرضه اولیه سکه یا ICO راه اندازی شد. سکه های STB بین چندین شرکت کننده از جمله تیم موسس Stabila و سرمایه گذاران آنجل پراکنده شدند. علاوه بر این، 1 میلیون STB در جامعه کریپتو منتشر شد. در طول ICO تعداد 100000 سکه اول هر کدام به قیمت 1 دلار فروخته شد. قیمت STB امروز بالای 23 دلار است و در حال رشد است.

استابیلا کوین
استابیلا کوین چیست و چگونه کار می‌کند؟

موارد استفاده از ارز STB چیست؟

توکن STB برای چندین مورد استفاده می‌شود. این ارز به عنوان کارمزد تراکنش در بلاک چین Stabila، پردازش پرداخت، وام ها و نقل و انتقالات، انباشته کردن و غیره استفاده می‌شود. STB یک بلاک چین اثبات سهام غیرمتمرکز است. دارای عملکرد قرارداد هوشمند است. همچنین در تراکنش های مالی به عنوان یک ارز دیجیتال استفاده می‌شود.

STABILA توسعه و مشارکت در مقیاس بزرگ را امکان پذیر می‌کند و برای ساخت برنامه های مالی غیر متمرکز ایده آل است.

چگونه استابیلا را استخراج کنیم؟

سکه های استابیلا مستقیماً توسط عموم قابل استخراج نیستند. درعوض، شبکه اجماع به کاربرانی متکی است که ارز Stabila را به اشتراک می‌گذارند و تعادل Stabila را در یک کیف پول ارز دیجیتال واجد شرایط حفظ می‌کنند تا بلاک‌ها را استخراج کرده و تراکنش‌ها را اعتبار سنجی کنند. کاربرانی که به بلوک‌های استخراج می‌رسند، Governors نامیده می‌شوند.

سیستم اثبات سهام واگذار شده Stabila به 79 مدیر اجرایی برای تایید و 21 فرماندار برای تولید بلوک های جدید برای شبکه متکی است. این اعضا از طریق رتبه بندی شهرت و رای دارندگان سکه STB انتخاب می‌شوند. هر سه ثانیه یک بلوک جدید در زنجیره عمومی Stabila ایجاد می‌شود و فرمانداران مقدار مشخصی STB را به عنوان پاداش برای استخراج دریافت می‌کنند.

از آنجایی که این امر به شبکه ای از کامپیوترهای غیرمتمرکز بستگی دارد، مفهوم بلاک چین همچنان کار می‌کند. اما در مقایسه با شبکه‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم، از رایانه‌های (و برق) بسیار کمتری استفاده می‌کند.

آیا در STB سرمایه گذاری کنیم؟

اگر روزی تصمیم به سرمایه گذاری در STB Coin گرفتید، نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • STB با سرعت بیش از 2500 تراکنش در ثانیه (TPS) بسیار محبوب شده است.
  • STB کارمزدهای پایینی را ارائه می‌دهد. قیمت تراکنش کمتر از 2 دلار است.
  • STB غیر متمرکز است.

سرمایه گذاران چگونه می‌توانند ارز دیجیتال STB را خریداری کنند؟

برای اینکه کاربران بتوانند STB بخرند، باید به دنبال یک صرافی ارز دیجیتال باشند. راه اندازی یک حساب کاربری بسیار آسان است.

  • یک حساب کاربری ایجاد کنید.
  • فرآیند KYC را کامل کنید.
  • سپرده گذاری ارز دیجیتال، فیات.
  • تجارت را شروع کنید.
  • STB خود را در یک کیف پول خارج کنید.

Stabila STB را می‌توان مانند هر ارز دیجیتال دیگری به پول نقد تبدیل کرد. کاربران باید دارایی های STB خود را به صرافی کریپتو بفروشند و با ارز فیات مورد نظر خود پول نقد کنند. قیمت STB بر اساس عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود. افزایش تقاضا برای STB Coin باعث افزایش قیمت می‌شود. افزایش عرضه باعث کاهش قیمت می‌شود.

سخن پایانی

برای ذخیره استابیلا کوین کاربر به کیف پول Stabila نیاز دارند. این کیف پول ها دیجیتال هستند و از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند. کیف پول STB کلید خصوصی را ذخیره می‌کند. اگر کاربر کلید خصوصی را گم کند، STB خود را از دست خواهد داد زیرا هیچ خدمات مشتری برای بازیابی کلید خصوصی وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا